Naše recenze z nákupního portálu

Avatar Nikola Antonie R.
27.03.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Cena Rychlost dodání
Avatar Stepanka M.
25.03.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Super rychlost, a děkuji za dáreček. Jsem velmi spokojená.
Avatar Anička S.
23.03.2023
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Vse super
Avatar Klára K.
22.03.2023
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Vše dorazilo velmi rychle a v pořádku. I s malým dárečkem:)
Avatar Alena C.
13.03.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rychlé dodání, obchod mohu všem doporučit. Dobrá cena
visa
7 kroků, jak odstranit gel lak z nehtů šetrně v pohodlí domova

7 kroků, jak odstranit gel lak z nehtů šetrně v pohodlí domova

7 kroků, jak odstranit gel lak z nehtů šetrně v pohodlí domova

Gelové nehty jsou v současnosti moderním, velmi oblíbeným způsobem úpravy nehtů. Práci s ním dnes s pomocí kvalitních přípravků a pár triků zvládnete i v domácích podmínkách, bez nutnosti návštěvy nehtového studia. Rovněž jednoduše zvládnete i jeho pozdější odstranění. Co všechno k tomu budete potřebovat a jak na to? Dozvíte se v tomto blogu.

 

Odstranění gel laku s pomocí acetonu

Přestože už samotný název v mnoha evokuje cosi negativního a škodlivého, pravdou je, že kosmetický aceton je nezbytným pomocníkem při odstraňování gel laku. Nabízí totiž nejúčinnější způsob likvidace gel laku nejen v domácích podmínkách. Zároveň je stále méně škodlivý než vydlabávání dřívkem či pilování gel laku, které může nehty značně poškodit a způsobit trvalé bílé skvrny.

 

Kosmetický aceton a jeho pomocníci

Dříve než se pustíte do odstraňování gel laku z nehtů, nachystejte ke kosmetickému acetonu i tyto pomůcky:

 •   Vazelína
 •    Alobalové proužky (případně vata + potravinová fólie)
 •    Nůžky
 •    Žínka na mytí
 •    Ručník

 

Odstranění gel laku krok za krokem

Pokud jste se rozhodli poradit si s odstraňováním gel laku z nehtů sama, důkladně jej odstraňte nejprve z jedné ruky. Teprve potom se pusťte do jeho odstraňování na druhé ruce. Platí to jak pro nehty na rukou, tak i na nohou. Další možností je požádat někoho jiného o asistenci při odstraňování gel laku. Ať už odstraňujete gelový lak z nehtů na rukou nebo na nohou, zde jsou kroky, jejichž dodržením bude tato činnost rychlá a jednoduchá.

 1. Na každou kůžičku a okolní pokožku naneste tenkou vrstvu vazelíny. Pomůže vám to ochránit pokožku před acetonem.
 2.        Nastříhejte vatové tamponky na proužky odpovídající velikosti jednotlivých nehtů. Snížíte tak riziko, že se vám aceton dostane na pokožku, kterou následně podráždí. Obecně přitom platí pravidlo, že na nehty na malíčcích či na prstech u nohou potřebujete přibližně ¼ vatového tamponku, na ostatní nehty použijte ½ vatového tamponku. Praktickým řešením namísto stříhání proužků je sáhnout rovnou po tamponech s alu-fólií, uprostřed které se nachází tamponek sloužící k aplikaci acetonu.
 3.        Každý kousek nastříhaného vatového tamponku či tamponu s alu-fólií namočte do acetonu. Tampon by měl být v obou případech dostatečně nasáklý acetonem, neměli byste to však přehnat. Jinak hrozí, že bude aceton ze zabaleného prstu kapat. Následně tampon položte na nehet, na který byl ustřižen a zabalte jej plastovou potravinovou fólií, případně namotejte tampon s alu-fólií na prst tak, aby se dotýkal nehtu. Vyhněte se však tomu, abyste nehty zabalili tak pevně, že si nechtěně omezíte krevní oběh.
 4.        Plastovou fólii či alobal s acetonovým tamponem nechte na nehtech působit přibližně 10 minut. Po této době by většina až celá plocha původního gel laku měla z nehtů zmizet.
 5.        Zbylý gel lak odstraňte žínkou, kterou jste namočili do teplé vody. Jemně jí stírejte zbytky laku, přičemž dbejte na to, abyste houbou třeli jen nehet a neodírali okolní pokožku.
 6.        Umyjte si ruce nebo nohy jemným mýdlem a vodou, abyste odstranili aceton. Doporučujeme použít neparfémované mýdlo, které vám pomůže vyhnout se podráždění pokožky.
 7.        Během následujících sedm dní si jemně vtírejte vazelínu do nehtové kůžičky a pokožky v okolí nehtů. Pomůže to snížit případné podráždění způsobené acetonem.

 

Alternativní odstranění gel laku bez acetonu

Pokud jste dostatečně trpělivá a v nejbližších měsících se nechystáte na reprezentativní událost, na které byste rádi vystavili své nehty na obdiv, alternativním a současně šetrným způsobem, jak odstranit gelový lak, je nechat si nehty narůst. Jejich stříhání jednou týdně postupně odstraní gel lak a pomůže zabránit zachytávání ostrých nehtů o oblečení či jiné předměty. Rozhodnete-li se však pro tuto možnost, musíte odolat nutkání trhat si gelový lak z nehtů. Mohli byste si totiž vážně poškodit nehtové lůžko.

Jen pro zajímavost uvádíme, že růst nehtů je opravdu pomalý proces. K jejich dorůstání na rukou je zapotřebí přibližně šest měsíců. Na nohou potřebují nehty 12 až 18 měsíců, aby dorostly. Je tedy na vás, jestli si zvolíte rychlý způsob odstraňování gel laku, nebo si trpělivě počkáte několik měsíců na odrost nehtů.

Všechny komentáře