Jak si vybrat tu správnou lampu na nehty

Jak si vybrat tu správnou lampu na nehty

Jak si vybrat tu správnou lampu na nehty

Jednou z prvních otázek, které byste si měli položit je zda to budete použivat na domácí nebo profesionální použití?
Jaký materiál používám? Uv gely, uv-led gely nebo jen led gely?
Chci to jen na manikúru, nebo i na pedikúru?
Kolik chci investovat .....

Na základě odpovědí už přibližně vím co mám hledat. Ještě se tak vyznat ve wattech, v senzorech, což je to CCFL, výkon, ...... je to docela fuška zvládnout všechny tyto parametry. Vysvětlíme na konci článku.

UV lampy

Mnoho nehtařek stále vlastní lety ověřenou klasiku, a to UV lampu. Momentálně se vyrábějí hlavně 4-žárovkové o výkonu 36 watů, kde je doba vytvrzování UV gelů nebo gel laků přibližně od 1 do 3 minut, vše však závisí do typu daného výrobku.

Některé UV lampy mají různé doplňkové funkce, které usnadňují práci, například senzor pohybu, sušičku, zda časovač - ten se většinou dá nastavit na 30, 60 nebo 90 sekund.

UV žárovky v těchto lampách se dají měnit, mají životnost cca 400 až 500 hodin. Při častém používání lampy, tj několik hodin denně, doporučujeme vyměnit žárovky v průměru jednou za 3 měsíce. Pokud používáte lampu občas, pouze párkrát za měsíc, žárovky stačí vyměnit každých 6-12 měsíců.

Výhody:

  • zajímavá cena např. kvalitní uv lampa Semilac + 4 žárovky 19,90 €

  • i většina nových gelů a gel laků podporují vytvrzování pomocí UV světla

  • vhodné spíše pro začátečníky a občasné použití

  • většina má výsuvné dno a tím pádem je vhodná i na pedikúru

Nevýhody:

  • třeba měnit žárovky

  • dlouhá doba vytvrzování 120-180 sekund, při led lampách obvykle 30 sekund

  • obvykle nemají senzor a jsou větších rozměrů

Náš názor:

     Myslíme si, že i když uv lampa bude mít stále své fanoušky, je to už návrat do minulosti něco jako tlačítkové mobily. Hlavně kvůli neustálému dokoupení žárovek, dlouhému vytvrzování gelů a už i výrobci se zaměřují více na výrobu jiných druhů lamp a uv lampy se už jen doprodávají.

 UV-LED LAMPY

UV-LED lampy na nehty využívají UV-LED diody, což je jejich velká výhoda, protože nemusíte myslet na výměnu zářivek. Jsou výborné na manikúru a pedikúru, a jsou určeny jak pro profesionální, tak i pro domácí použití.

Většina UV-LED lamp se po vložení ruky zapne a začne počítat sekundy, po vytažení ruky se lampa automaticky vypne. Nejnovější lampy vytvrzují všechny typy gelů i gel laků a to za velmi krátký čas.

Výhody:

rychlé vytvrzování
vytvrdí všechny druhy materiálů na nehty
netřeba měnit žárovky - Životnost 30 až 50 tisíc hodin
většina má senzor, časovač a ty nejmodernější např Semilac 24/48 W i zvyšování a snižování výkonu

Nevýhody:

ve srovnání z uv lampami vyšší cena
menší rozměry - nemusí všem vyhovovat
mohou více pálit některé citlivější zákaznice
led diody mohou vyhořet i dříve, pokud jim nedáváte přestávku * hlavně u lamp které nemají chlazení tzv obloučky

Náš pohled:

UV / LED lampy je nejlepší volba na koupi jaká momentálně je. Doporučujeme UV / LED lampy značkové hlavně pro nehtařce co dělají oficiálně - ať už Promed, Beurer nebo Semilac, jedná se o EU výrobců ze všemi certifikáty, které budete potřebovat když si otevíráte salon, kde kvalita komponentů je na úplně jiné úrovni než jsou lampy z různých čínských závodů.

LED lampy, CCFL lampy

LED lampy - tyto nedoporučujeme kupovat i když děláte s led gely. Protože čistě led lampy vytvrzují pouze led gely a těch je málo a nemyslíme že se to změní, plus změníte náhodou značku co nehtařce často dělají - kvůli prestiži, nebo nejlépe je všechno svalit na materiál :-)
Nedejte se oklamat a spoléhejte na vlastní rozum, věřte že is gelem za 5 - 10 € udělá dobrá nehtařce stejné krásné nehty jako s gelem za 45 €. Proč? O tom popišme v jiném článku.
při CCFL lampách jsou led diody a spirála která se velmi rychle vypálí a bez ní Vám nic pořádně nepůjde a meterial na nehty nevytvrdí

Vysvětlivky k funkcím lampy:

waty - čím má lampa více Wattů tím ma větší sílu a dokáže vytvrdit rychleji nehtový materiál. Do salonů doporučujeme značkové 48W uv / led lampy, na doma stačí 24 watů a kdo má spoustu času tak i 9 watová, tam však velmi pigmentované gely mohou tvrdnout i 5 utratit.
senzor pohybu - jak již název říká tato funkce snímá pohyb - ten zaznamená a zapne se, když ruku z lampy vytáhnete lampa se vypne
časovač - pomocí časovače např: 30s, 60s, 90s a podobně si umíte nastavit výchozí čas, který se po vložení ruky začne odpočítávat
CCFL - spirála uvnitř lampy - rychle se vypaluje
magnetické dno - spodek lampy je z kovu a drží pomocí magnetu a jednoduch se dá složit, výborné a jednoduché řešení

Rady na závěr:

Tak jako všechny zařízení tak io lampy je třeba se starat, utřít na ať prach, zkontrolovat zda nejsou vypálené žárovky a podobně.
Když je ruka v lampě, netřeba hrát na klavíry, protože gel se může dostat na diody ty se zalepí a nebudou vytvrzovat.
Při lampách ze senzory to platí dvojnásob, pokud se ruka v lampebude zvedat, dělat stříšky a podobně, senzor si bude myslet, že už tam ruka není a vypne se.

Věříme že jste se alespoň trošku z orientovali a vyberete si pro Vás tu NEJ.

V případě, že byste potřebovali pomoc při výběru lampy na nehty napište nám nebo zavolejte

Všechny komentáře